Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

AINO AALTO, TAKLAMPA, "AMA 500", tillverkare Valaisinpaja 1970-tal.

Vit metallskärm och genombruten mässingsring. Höjd ca 25 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
3 200
279
292
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
11 jun 2018 18:35
3 200 SEK
11 jun 2018 18:35
3 023 SEK
11 jun 2018 18:35
3 000 SEK
11 jun 2018 17:45
1 800 SEK
11 jun 2018 16:22
1 500 SEK
11 jun 2018 14:38
700 SEK
11 jun 2018 9:26
600 SEK
11 jun 2018 1:05
550 SEK
10 jun 2018 16:53
500 SEK
10 jun 2018 14:42
350 SEK