TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässingsfärgad metall. Åtta ljusarmar. Kupor av glas. Diameter ca 80 cm. Höjd ca 70 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Runda rökfärgade ytterkupor saknas.

Klubbat pris
1 201
105
110
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (17 bud)
8 jun 2018 22:20
1 201 SEK
8 jun 2018 22:20
1 110 SEK
8 jun 2018 22:20
1 101 SEK
8 jun 2018 22:20
1 001 SEK
8 jun 2018 22:18
951 SEK
8 jun 2018 22:18
901 SEK
8 jun 2018 22:17
851 SEK
8 jun 2018 22:17
801 SEK
8 jun 2018 21:34
650 SEK
8 jun 2018 21:34
600 SEK
8 jun 2018 21:26
550 SEK
7 jun 2018 16:14
500 SEK
7 jun 2018 16:14
500 SEK
6 jun 2018 17:56
450 SEK
6 jun 2018 17:56
400 SEK
5 jun 2018 9:14
350 SEK
3 jun 2018 18:32
300 SEK