Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

AINO AALTO, stolar, modell 615, Artek, 1980-tal.

Björk stomme, sits och rygg klädda med flätad rotting. Bredd 44 cm, sitthöjd 45 cm, total höjd 79 cm.

Rottingen reparerad på sitsarna och ställvis på ryggarna. Bruksslitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 400
16 058
1 465
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (34 bud)
22 jun 2018 18:27
1 400 EUR
22 jun 2018 18:27
1 400 EUR
22 jun 2018 18:26
1 350 EUR
22 jun 2018 18:26
1 300 EUR
22 jun 2018 18:26
1 300 EUR
22 jun 2018 18:23
1 200 EUR
22 jun 2018 18:23
1 200 EUR
22 jun 2018 18:21
1 100 EUR
22 jun 2018 18:21
1 050 EUR
22 jun 2018 18:21
1 000 EUR
22 jun 2018 18:21
1 000 EUR
22 jun 2018 18:20
980 EUR
22 jun 2018 18:20
960 EUR
22 jun 2018 18:20
940 EUR
22 jun 2018 18:20
920 EUR
22 jun 2018 18:18
900 EUR
22 jun 2018 18:06
880 EUR
22 jun 2018 18:05
860 EUR
22 jun 2018 18:05
840 EUR
22 jun 2018 18:04
820 EUR
22 jun 2018 18:04
800 EUR
22 jun 2018 18:04
780 EUR
22 jun 2018 18:04
760 EUR
22 jun 2018 17:17
740 EUR
22 jun 2018 16:19
720 EUR
22 jun 2018 16:19
710 EUR
22 jun 2018 16:18
700 EUR
22 jun 2018 16:18
680 EUR
22 jun 2018 16:17
660 EUR
22 jun 2018 16:17
640 EUR
22 jun 2018 15:11
620 EUR
16 jun 2018 11:33
600 EUR
14 jun 2018 23:34
120 EUR
14 jun 2018 19:19
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977