1087319
Alvar Aalto
(1898-1976)

ALVAR AALTO, BORD 95, Artek, 1990-tal.

Halvmåneformad, L-ben i lackad björk, vit laminatskiva.
Bredd 120 cm, djup 60 cm, höjd 71 cm.

Sedvanligt slitage. Skivan med märken.

Maiju Kemppainen
Maiju Kemppainen

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
240
2 520
270
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (12 bud)
23 sep 2018 20:09
240 EUR
23 sep 2018 20:05
220 EUR
23 sep 2018 20:05
200 EUR
23 sep 2018 20:05
190 EUR
23 sep 2018 20:02
160 EUR