Alexei Kosinov, vodkakopp, charka, silver, Moskva 1791.

Delvis förgylld, oval konturerad form på låg fot, delvis godronnerad, svängd hänkel. Längd 7 cm, höjd 3,5 cm, vikt 30 gram.

Slitage, lagning.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection

Klubbat pris
1 600
142
148
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
5 dec 2018 22:38
1 600 SEK
5 dec 2018 22:37
1 500 SEK
5 dec 2018 22:37
1 400 SEK
30 nov 2018 19:05
1 200 SEK
30 nov 2018 17:35
406 SEK