Madeleine Pyk – en samling F769

Axel Herman Hägg (Haig)

(Sverige, 1835-1921)
Axel Herman Hägg (Haig)
(Sverige, 1835-1921)

AXEL HERMAN HÄGG, Etsning, 1893, signerad.

"Durham Cathedral". Utförd 1893. Upplaga 450. P. 69,2 x 46,7 cm.

Ej examinerad ur ram, gulnad.

Klubbat pris
500
47
55
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
25 nov 2018 18:58
500 SEK
25 nov 2018 18:58
450 SEK
25 nov 2018 18:52
400 SEK
25 nov 2018 16:08
350 SEK
25 nov 2018 14:12
300 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801