Axel Herman Hägg (Haig)

(Sverige, 1835-1921)
Axel Herman Hägg (Haig)
(Sverige, 1835-1921)

AXEL HERMAN HÄGG, Etsning, 1891, signerad i plåten.

"Wisby: Towning in the Prize". Utförd 1891. Upplaga 150. P. 28 x 20.4 cm.

Ej examinerad ur ram, gulnad.

Klubbat pris
850
75
80
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
25 nov 2018 18:50
850 SEK
25 nov 2018 18:50
800 SEK
25 nov 2018 18:50
750 SEK
25 nov 2018 18:50
700 SEK
25 nov 2018 16:33
550 SEK
24 nov 2018 21:47
500 SEK
24 nov 2018 21:47
500 SEK
24 nov 2018 16:41
450 SEK
24 nov 2018 16:41
400 SEK
18 nov 2018 22:30
350 SEK
17 nov 2018 10:40
300 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801