TERRIN MED LOCK, pläter, England, 1800-tal.

Oval, slät, på indragen fot, uppsvängda händtag med bladanfanger, på locket stor kotteknopp. Längd 41, höjd 29 cm

Repor. Slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
6 850
597
625
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
14 mar 2019 17:52
6 850 SEK
14 mar 2019 17:52
6 650 SEK
14 mar 2019 17:49
6 350 SEK
14 mar 2019 17:49
6 150 SEK
14 mar 2019 17:49
5 750 SEK
14 mar 2019 17:49
5 550 SEK
13 mar 2019 23:42
5 350 SEK
13 mar 2019 10:15
5 150 SEK
13 mar 2019 10:15
5 000 SEK
13 mar 2019 10:15
4 950 SEK
13 mar 2019 10:15
4 750 SEK
13 mar 2019 9:07
4 300 SEK
13 mar 2019 9:07
4 100 SEK
10 mar 2019 21:46
3 500 SEK
9 mar 2019 10:27
2 000 SEK
8 mar 2019 18:14
700 SEK
7 mar 2019 21:17
650 SEK
6 mar 2019 21:34
600 SEK
6 mar 2019 20:28
500 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71