SPEGEL, gustaviansk, 1700-talets slut, med Göteborgs hallstämpel.

Snidad, förgylld och bronserad ram. Krönande vasakärve. Upp- och nedtill rosengirlanger. Ram med spiralband och pärlstav. 163 x 58 cm.

Smärre lagningar och förstärkningar. Äldre glas dock möjligen ej ursprungligt.

Klubbat pris
18 530
1 635
1 706
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
9
23 sep 2019 16:42
18 530 SEK
10
23 sep 2019 16:42
18 030 SEK
9
23 sep 2019 16:42
17 500 SEK
10
23 sep 2019 16:41
17 030 SEK
9
23 sep 2019 16:41
16 520 SEK
10
23 sep 2019 16:41
16 020 SEK
9
23 sep 2019 16:35
15 500 SEK
23 sep 2019 16:32
15 000 SEK
9
23 sep 2019 15:51
14 500 SEK
8
23 sep 2019 14:08
14 000 SEK
22 sep 2019 0:29
10 000 SEK
17 sep 2019 19:36
8 000 SEK
17 sep 2019 14:23
3 600 SEK
17 sep 2019 12:08
2 200 SEK
17 sep 2019 6:49
2 000 SEK
16 sep 2019 18:27
400 SEK
16 sep 2019 17:32
300 SEK