PORTRÄTTMEDALJONG, föreställande Johan Tobias Sergel, koppar och brons, empire, 1800-talets första hälft.

Kopparplåt. Förgylld ram i brons. Diameter 10 cm. Monterad på träplatta 14,5 x 14,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Senare montering på träplatta.

Klubbat pris
4 800
426
444
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
20 sep 2019 21:08
4 800 SEK
20 sep 2019 21:08
4 603 SEK
20 sep 2019 21:08
4 600 SEK
20 sep 2019 21:08
4 400 SEK
20 sep 2019 21:08
4 200 SEK
20 sep 2019 21:08
4 000 SEK
20 sep 2019 21:07
3 800 SEK
20 sep 2019 21:07
3 600 SEK
20 sep 2019 20:41
3 400 SEK
20 sep 2019 20:41
3 200 SEK
14 sep 2019 19:50
3 000 SEK
13 sep 2019 19:19
1 100 SEK
11 sep 2019 23:23
1 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962