KANDELABRAR, för två ljus, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Förgylld brons. Kolonnformat skaft med figurer förreställande jaktgudinnan Diana och Apollo. Höjd 36 cm.

Ljusarmar med lagningar, dekordelar saknas. Pilbågar med skador.

Klubbat pris
13 100
1 162
1 213
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
8
20 sep 2019 21:35
13 100 SEK
20 sep 2019 12:44
12 600 SEK
20 sep 2019 12:44
12 500 SEK
17 sep 2019 20:21
12 000 SEK
15 sep 2019 14:57
6 000 SEK
15 sep 2019 12:00
5 000 SEK
12 sep 2019 20:28
4 200 SEK
12 sep 2019 12:05
4 000 SEK
11 sep 2019 19:40
3 000 SEK
11 sep 2019 17:53
300 SEK