Arne Jones E1299

Okänd konstnär 1800/1900-tal

(Sverige)
Okänd konstnär 1800/1900-tal
(Sverige)

OKÄND KONSTNÄR , akvarell, otydligt signerad och daterad Burgos 1924.

Motiv från Hospital del Rey, Spanien. 51 x 56 cm.

Ej examinerad ur ram. Vågigt papper eller duk. Smärre fläckar.

Proveniens

Privat samling.

Klubbat pris
1 300
123
141
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
21 sep 2019 16:03
1 300 SEK
19 sep 2019 20:33
1 200 SEK
19 sep 2019 14:03
1 100 SEK
19 sep 2019 14:03
1 001 SEK
17 sep 2019 22:08
950 SEK
17 sep 2019 22:08
900 SEK
17 sep 2019 12:44
800 SEK
17 sep 2019 12:44
750 SEK
17 sep 2019 12:44
750 SEK
15 sep 2019 15:11
550 SEK
15 sep 2019 15:11
500 SEK
15 sep 2019 15:11
500 SEK
14 sep 2019 6:29
400 SEK
11 sep 2019 19:31
350 SEK
11 sep 2019 17:44
300 SEK