Alfons Karpinski

(Polen, 1875-1961)
Alfons Karpinski
(Polen, 1875-1961)

ALFONS KARPINSKI, olja på duk, signerad samt daterad 1942.

Vallmostilleben. 68 x 72 cm.

Mindre spridda färgbortfall.

Klubbat pris
22 000
1 952
2 037
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
20 sep 2019 21:30
22 000 SEK
20 sep 2019 21:29
21 500 SEK
20 sep 2019 21:26
14 000 SEK
15 sep 2019 12:14
13 500 SEK
12 sep 2019 23:07
13 000 SEK
12 sep 2019 14:40
11 611 SEK
11 sep 2019 15:24
11 111 SEK