David von Krafft

(Tyskland, 1655-1724)
David von Krafft
(Tyskland, 1655-1724)

DAVID VON KRAFFT, hans krets, olja på duk.

Man i kyrass, sagt att föreställa Fredrik I. 84 x 67 cm.

Duk uppklistrad på pannå, krackelerad, retuscher.

Klubbat pris
12 500
1 109
1 169
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
22 sep 2019 21:22
12 500 SEK
22 sep 2019 21:22
12 000 SEK
22 sep 2019 19:35
11 500 SEK
22 sep 2019 19:34
11 000 SEK
22 sep 2019 19:32
10 500 SEK
22 sep 2019 19:32
10 201 SEK
22 sep 2019 19:24
9 800 SEK
22 sep 2019 19:22
9 600 SEK
22 sep 2019 19:09
9 400 SEK
22 sep 2019 19:03
9 200 SEK
21 sep 2019 21:28
9 000 SEK
19 sep 2019 21:38
8 000 SEK
17 sep 2019 8:37
6 500 SEK
12 sep 2019 22:28
3 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801