SPEGEL, sengustaviansk, 1700-talets slut.

Förgylld, bronserad och bemålad. Rak. Överstycke med skuren bladranka samt antikiserande medaljong. Band- och pärlstav. Höjd 125, bredd 55 cm.

Senare glas. Krön saknas. Slitage, färgbortfall, ställvis kredering/förgyllningsbortfall.

Klubbat pris
5 800
508
529
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
9
21 sep 2019 21:28
5 800 SEK
11
21 sep 2019 21:28
5 600 SEK
9
21 sep 2019 21:25
5 400 SEK
11
21 sep 2019 21:25
5 200 SEK
9
21 sep 2019 21:14
4 700 SEK
10
21 sep 2019 21:14
4 500 SEK
9
19 sep 2019 21:26
4 100 SEK
8
19 sep 2019 10:20
3 900 SEK
18 sep 2019 8:52
3 700 SEK
16 sep 2019 14:32
3 500 SEK
15 sep 2019 21:25
3 100 SEK
15 sep 2019 21:00
2 600 SEK
15 sep 2019 18:51
2 400 SEK
14 sep 2019 10:21
2 200 SEK
12 sep 2019 21:49
1 500 SEK
11 sep 2019 18:53
1 200 SEK
11 sep 2019 18:07
1 100 SEK