FLINTLÅSPISTOL, dansk, m/1751

FLINTLÅSPISTOL, dansk, m/1751

Dansk flintlåspistol m/1751. Pipa med oktagonalt kammarstycke. Numrerad och med mottagningsstämpel. Låset med Fredrik V:s monogram. Mörkgjord stock med mässingsbeslag. Längd 49 cm

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
24 500
2 174
2 292
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (31 bud)
21 sep 2019 16:18
24 500 SEK
21 sep 2019 15:36
23 500 SEK
21 sep 2019 15:36
23 000 SEK
21 sep 2019 15:30
21 000 SEK
21 sep 2019 9:12
20 000 SEK
21 sep 2019 9:12
20 000 SEK
21 sep 2019 8:14
18 500 SEK
21 sep 2019 8:14
18 000 SEK
20 sep 2019 9:52
17 000 SEK
8
20 sep 2019 9:49
16 500 SEK
20 sep 2019 9:48
16 000 SEK
8
20 sep 2019 9:48
16 000 SEK
20 sep 2019 8:38
15 500 SEK
20 sep 2019 8:38
15 000 SEK
20 sep 2019 8:38
15 000 SEK
20 sep 2019 8:37
14 500 SEK
20 sep 2019 8:37
14 000 SEK
20 sep 2019 8:17
13 000 SEK
18 sep 2019 13:16
12 500 SEK
18 sep 2019 13:16
12 000 SEK
18 sep 2019 13:16
12 000 SEK
14 sep 2019 16:59
10 000 SEK
14 sep 2019 16:59
9 800 SEK
14 sep 2019 15:33
9 200 SEK
14 sep 2019 15:33
9 000 SEK
14 sep 2019 14:10
8 600 SEK
14 sep 2019 14:10
8 400 SEK
14 sep 2019 9:13
8 200 SEK
14 sep 2019 8:50
8 000 SEK
14 sep 2019 8:22
5 000 SEK
13 sep 2019 14:58
4 000 SEK