SPEGEL, sengustaviansk, 1800-talets början.

Förgylld och bronserad. Dekor av bladformationer och spiralband. Höjd 78, bredd 41 cm.

Senare glas, ommålad, omförgylld. Slitage. Smärre dekorlagningar. Krön saknas.

Klubbat pris
2 500
221
230
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
21 sep 2019 20:34
2 500 SEK
21 sep 2019 20:34
2 500 SEK
20 sep 2019 21:45
2 200 SEK
15 sep 2019 18:55
2 000 SEK
13 sep 2019 23:34
1 800 SEK
12 sep 2019 21:23
900 SEK
11 sep 2019 21:52
600 SEK
11 sep 2019 18:44
300 SEK