KARMSTOLAR, ett par, Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Betsade karmstolar med skuren dekor. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd ca 47, höjd 95 cm vardera.

Renoverade, lackade eller betsade, ursprungligen målade. Skador, avslag, maskstungna. Lagningar med kompletteringar. Instabila.

Klubbat pris
7 000
618
645
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
20 sep 2019 13:23
7 000 SEK
20 sep 2019 10:42
3 000 SEK