UPPSATSSKÅL, förgylld och patinerad brons. Frankrike, 1800-talets första hälft, empire.

Dekor med bl a lövverk, underst kotte. Uppburen av tre tassfötter med. Diameter 20 cm, höjd 24 cm.

Slitage, senare förgyllning. Smärre bristningar. Smärre lagningar.

Klubbat pris
7 500
665
702
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
21 sep 2019 21:15
7 500 SEK
21 sep 2019 21:15
7 300 SEK
21 sep 2019 21:15
7 100 SEK
21 sep 2019 21:15
6 889 SEK
21 sep 2019 21:14
6 689 SEK
21 sep 2019 21:14
6 600 SEK
21 sep 2019 21:14
6 205 SEK
21 sep 2019 21:14
6 005 SEK
21 sep 2019 21:13
5 900 SEK
21 sep 2019 21:13
5 700 SEK
21 sep 2019 21:13
5 609 SEK
21 sep 2019 21:13
5 409 SEK
21 sep 2019 21:03
5 400 SEK
21 sep 2019 21:00
5 200 SEK
21 sep 2019 21:00
5 009 SEK
21 sep 2019 20:03
4 800 SEK
21 sep 2019 20:03
4 600 SEK
21 sep 2019 20:03
4 506 SEK
21 sep 2019 19:42
4 206 SEK
21 sep 2019 19:42
4 006 SEK
18 sep 2019 16:26
3 755 SEK
18 sep 2019 16:25
3 555 SEK
18 sep 2019 16:25
3 369 SEK
14 sep 2019 19:55
3 000 SEK
11 sep 2019 19:25
2 600 SEK
11 sep 2019 15:24
2 100 SEK