George Morland

(Storbritannien, 1763-1804)
George Morland
(Storbritannien, 1763-1804)

GEORGE MORLAND, tillskriven, olja på duk, signerad.

Elegant sällskap med häst. 51 x 61 cm.

Uppfodrad duk, krackelerad, sliten.

Klubbat pris
25 400
2 242
2 339
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
22 sep 2019 21:04
25 400 SEK
22 sep 2019 21:04
25 000 SEK
22 sep 2019 21:03
24 400 SEK
22 sep 2019 21:02
23 400 SEK
22 sep 2019 21:01
22 400 SEK
22 sep 2019 21:01
22 100 SEK
22 sep 2019 20:59
21 400 SEK
22 sep 2019 20:57
20 400 SEK
22 sep 2019 20:57
20 000 SEK
22 sep 2019 20:57
19 800 SEK
22 sep 2019 20:57
19 300 SEK
22 sep 2019 20:56
18 800 SEK
22 sep 2019 20:56
18 300 SEK
22 sep 2019 20:56
17 800 SEK
22 sep 2019 20:55
17 300 SEK
22 sep 2019 20:55
17 100 SEK
22 sep 2019 20:55
16 800 SEK
22 sep 2019 20:55
16 300 SEK
22 sep 2019 20:54
15 700 SEK
22 sep 2019 20:54
15 200 SEK
22 sep 2019 20:50
15 000 SEK
22 sep 2019 20:48
13 700 SEK
22 sep 2019 20:02
13 200 SEK
12 sep 2019 11:08
11 200 SEK
12 sep 2019 6:54
10 000 SEK
12 sep 2019 6:47
2 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801