1175351
SKÅLAR med FAT, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
SkÅlar med fat, nio stycken, kompaniporslin. qingdynastin, jiaqing (1796-1820).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, diameter på fat 15,5 cm.

Slitage, flera med sprickor och lagningar. 4 koppar i fint skick.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
2 710
254
281
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (17 bud)
8
22 sep 21:52
2 710 SEK
22 sep 21:27
2 510 SEK
22 sep 21:27
2 420 SEK
22 sep 16:23
2 200 SEK
22 sep 16:23
2 000 SEK