PHILIPS WOUWERMAN, hans efterföljd, 1700-tal, ett par, olja på pannå.

Utanför staden/Hos hovslagaren. Vardera 29,5 x 38 cm.

Smärre retuscher, smärre slitage.

Klubbat pris
9 600
911
1 042
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
22 sep 2019 11:18
9 600 SEK
21 sep 2019 11:17
9 500 SEK
18 sep 2019 9:10
9 200 SEK
17 sep 2019 14:04
9 000 SEK
13 sep 2019 18:29
8 000 SEK
12 sep 2019 13:43
6 000 SEK
12 sep 2019 11:10
5 100 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801