KARMSTOL, Frankrike, Louis XV, 1700-tal.

Karmstol av bonat lövträ med skuren dekor. Fast stoppad sits, rygg och armlän. Sitthöjd ca 42, höjd 90 cm.

Renoverad, bonad. Skador. Lagningar. Förstärkningar. Maskstungen.

Klubbat pris
2 000
174
182
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
20 sep 2019 21:07
2 000 SEK
13 sep 2019 7:02
1 500 SEK
12 sep 2019 6:42
400 SEK
11 sep 2019 21:17
350 SEK
11 sep 2019 19:54
300 SEK