KARMSTOL, Régence, Frankrike, 1700-tal.

Karmstol av bonat lövträ med skuren dekor. Rygg och sits med rottingklädsel. Lös sittdyna, fast stoppade armlän. Sitthöjd ca 50, höjd 92 cm.

Renoverad, bonad. Lagningar och slitage. Maskstungen.

Klubbat pris
7 100
630
657
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
22 sep 2019 20:45
7 100 SEK
22 sep 2019 20:44
6 900 SEK
8
22 sep 2019 20:43
6 700 SEK
22 sep 2019 20:43
6 500 SEK
8
22 sep 2019 20:43
6 500 SEK
22 sep 2019 20:43
6 300 SEK
8
22 sep 2019 20:43
6 100 SEK
22 sep 2019 20:42
5 900 SEK
8
22 sep 2019 20:42
5 700 SEK
22 sep 2019 20:42
5 500 SEK
8
22 sep 2019 20:38
5 300 SEK
22 sep 2019 20:34
5 100 SEK
22 sep 2019 20:34
4 900 SEK
22 sep 2019 20:10
4 898 SEK
20 sep 2019 22:00
4 698 SEK
20 sep 2019 22:00
4 500 SEK
20 sep 2019 20:22
4 400 SEK
20 sep 2019 20:22
4 200 SEK
20 sep 2019 20:22
3 600 SEK
20 sep 2019 20:22
3 400 SEK
20 sep 2019 13:25
3 200 SEK
11 sep 2019 22:22
3 000 SEK
11 sep 2019 21:43
2 100 SEK
11 sep 2019 21:08
300 SEK