LÄSLAMPA, för ett ljus. Sengustaviansk, omkring år 1800.

Förgylld mässing, skärm av plåt och vitmarmor. Höj- och sänkbar skärm och ljusgålare på oval sockel. Dekor av liggande hund. Höjd 35 cm.

Slitage, nagg på marmor, plåt ursprungligen målad.

Klubbat pris
9 210
817
862
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
22 sep 2019 20:26
9 210 SEK
22 sep 2019 20:26
9 010 SEK
22 sep 2019 20:25
8 810 SEK
22 sep 2019 20:25
8 610 SEK
22 sep 2019 20:25
8 600 SEK
22 sep 2019 20:23
8 400 SEK
22 sep 2019 20:23
8 210 SEK
22 sep 2019 20:20
8 000 SEK
22 sep 2019 20:20
7 800 SEK
22 sep 2019 19:59
7 200 SEK
22 sep 2019 19:54
7 100 SEK
22 sep 2019 19:20
6 800 SEK
22 sep 2019 19:20
6 600 SEK
19 sep 2019 18:17
6 200 SEK
14 sep 2019 11:36
6 000 SEK
14 sep 2019 11:36
5 900 SEK
14 sep 2019 1:31
5 700 SEK
14 sep 2019 1:31
5 500 SEK
13 sep 2019 23:26
5 200 SEK
13 sep 2019 19:47
5 000 SEK
13 sep 2019 19:47
5 000 SEK
12 sep 2019 17:54
4 700 SEK
12 sep 2019 17:54
4 500 SEK
12 sep 2019 17:53
4 200 SEK
12 sep 2019 17:53
4 000 SEK
12 sep 2019 15:53
3 500 SEK
11 sep 2019 23:57
2 850 SEK
11 sep 2019 16:28
2 608 SEK