BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Fanerad med bland annat jakaranda. Beslag av mässing. Skiva av brun kalksten. Tre lådor. Längd 108, bredd 54, höjd 86 cm. Nyckel finns.

Senare bakben och bakstycke. Frambenen omfanerade. Fanerlagningar. Skivan med gamla nagg. Ställvis fanerbortfall. Nyckel finns men passar inte.

Klubbat pris
38 500
3 416
3 565
Utropspris
39 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
22 sep 2019 20:30
38 500 SEK
22 sep 2019 20:30
37 500 SEK
22 sep 2019 20:30
37 000 SEK
22 sep 2019 20:29
36 000 SEK
22 sep 2019 20:29
35 000 SEK
22 sep 2019 20:29
34 000 SEK
22 sep 2019 20:29
33 000 SEK
22 sep 2019 20:11
32 000 SEK
17 sep 2019 19:11
30 000 SEK
17 sep 2019 18:58
28 000 SEK
16 sep 2019 20:58
24 000 SEK
16 sep 2019 18:26
22 000 SEK
15 sep 2019 17:57
20 000 SEK
14 sep 2019 20:09
10 000 SEK
11 sep 2019 18:14
2 202 SEK
11 sep 2019 18:06
2 000 SEK
11 sep 2019 16:50
397 SEK
11 sep 2019 16:39
335 SEK