TRÅGSOFFA, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.

Målad trågsoffa med skuren dekor. Längd 217, djup 69, sitthöjd ca 47, höjd 81 cm.

Renoverad med senare målning. Lagningar och kompletteringar, bakre stödbenet senare samt förstärkningar.

Klubbat pris
15 504
1 352
1 415
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
21 sep 2019 20:10
15 504 SEK
21 sep 2019 20:10
15 004 SEK
21 sep 2019 20:09
15 001 SEK
21 sep 2019 20:09
14 501 SEK
21 sep 2019 20:08
14 100 SEK
21 sep 2019 20:08
13 600 SEK
21 sep 2019 20:08
13 100 SEK
21 sep 2019 20:08
12 600 SEK
21 sep 2019 20:07
11 611 SEK
21 sep 2019 20:07
11 111 SEK
21 sep 2019 19:28
10 507 SEK
21 sep 2019 19:28
10 007 SEK
21 sep 2019 19:27
10 000 SEK
21 sep 2019 19:27
9 800 SEK
20 sep 2019 13:10
7 700 SEK
20 sep 2019 13:10
7 500 SEK
17 sep 2019 5:42
7 000 SEK
14 sep 2019 17:25
6 500 SEK
12 sep 2019 20:15
6 000 SEK
12 sep 2019 10:56
5 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801