FLINTLÅSPISTOL, dansk, m/1751

FLINTLÅSPISTOL, dansk, m/1751

Dansk flintlåspistol m/1751. Pipa med oktagonalt kammarstycke. Numrerad och med mottagningsstämpel. Låset med Fredrik V:s monogram. Mörkgjord stock med mässingsbeslag. Längd 49 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
27 000
2 396
2 500
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (34 bud)
21 sep 2019 17:36
27 000 SEK
21 sep 2019 17:33
26 000 SEK
21 sep 2019 17:23
25 000 SEK
21 sep 2019 17:23
24 000 SEK
21 sep 2019 16:21
23 000 SEK
21 sep 2019 15:35
22 000 SEK
21 sep 2019 15:29
21 000 SEK
21 sep 2019 9:10
20 000 SEK
21 sep 2019 9:10
20 000 SEK
21 sep 2019 9:09
19 500 SEK
21 sep 2019 9:09
19 000 SEK
21 sep 2019 9:09
18 500 SEK
21 sep 2019 9:09
18 000 SEK
21 sep 2019 8:12
17 500 SEK
21 sep 2019 8:12
17 000 SEK
20 sep 2019 9:41
16 500 SEK
8
20 sep 2019 8:58
16 000 SEK
20 sep 2019 8:39
15 500 SEK
20 sep 2019 8:39
15 000 SEK
20 sep 2019 8:39
15 000 SEK
20 sep 2019 8:16
13 000 SEK
17 sep 2019 20:28
12 500 SEK
17 sep 2019 20:26
12 000 SEK
17 sep 2019 20:26
12 000 SEK
14 sep 2019 23:16
10 000 SEK
14 sep 2019 23:16
9 800 SEK
14 sep 2019 15:33
9 200 SEK
14 sep 2019 15:33
9 000 SEK
14 sep 2019 15:32
8 800 SEK
14 sep 2019 15:32
8 600 SEK
14 sep 2019 14:10
8 200 SEK
14 sep 2019 8:51
8 000 SEK
14 sep 2019 8:23
4 000 SEK
13 sep 2019 14:57
3 000 SEK