1179616
HARNESK, karolinskt, 1600-talets slut.
Harnesk, karolinskt, 1600-talets slut.

Bröstplåt med med mittås, slagna hål för infästning av foder samt remfästen. Höjd 42, vikt 7,3 kg.

Slitage, korrosion.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Slutpris
13 800
1 276
1 405
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
21 sep 19:30
13 800 SEK
8
21 sep 19:30
13 300 SEK
21 sep 19:28
12 800 SEK
8
21 sep 19:25
12 300 SEK
21 sep 19:25
11 900 SEK