Sven Palmqvist

(Sverige, 1906-1984)
Sven Palmqvist
(Sverige, 1906-1984)

SVEN PALMQVIST, skål "Ravenna" Orrefors 1977.

Singerad Orrefors Ravenna P6893 Sven Palmqvist, diameter ca 28 cm.

Bruksslitage. Repor.

Proveniens

Charlottenlunds gård, Ystad.

Klubbat pris
14 944
1 326
1 384
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
10
29 mar 2019 17:34
14 944 SEK
11
29 mar 2019 17:34
14 444 SEK
11
29 mar 2019 17:33
13 833 SEK
10
29 mar 2019 17:33
13 333 SEK
10
29 mar 2019 17:32
12 000 SEK
9
29 mar 2019 17:32
11 500 SEK
10
29 mar 2019 17:31
10 700 SEK
9
29 mar 2019 17:31
10 200 SEK
9
29 mar 2019 17:30
8 700 SEK
29 mar 2019 17:30
8 500 SEK
29 mar 2019 16:40
6 866 SEK
8
29 mar 2019 16:40
6 666 SEK
29 mar 2019 14:21
6 201 SEK
29 mar 2019 14:21
6 001 SEK
27 mar 2019 9:36
4 500 SEK
23 mar 2019 21:51
4 000 SEK
23 mar 2019 18:59
3 000 SEK
23 mar 2019 12:57
2 400 SEK
23 mar 2019 8:30
2 200 SEK
23 mar 2019 7:34
2 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13