FAT, fajans, rokoko Rörstrand daterat 1755.

Ovalt med konturerat bräm, dekor i bianco sopra bianco runt brämet spegel med blomsterurna, daterat 11/12 55 samt märkt H samt 10 RK, längd 44, bredd 31 cm

Åldersrelaterat slitage. Glasyrmistor. Nagg. Mynningsnagg.

Proveniens

Charlottenlunds gård, Ystad.

Klubbat pris
4 866
432
451
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
29 mar 2019 17:12
4 866 SEK
29 mar 2019 17:12
4 666 SEK
29 mar 2019 17:12
4 644 SEK
29 mar 2019 17:10
4 444 SEK
29 mar 2019 17:10
4 300 SEK
29 mar 2019 17:09
4 244 SEK
29 mar 2019 17:09
4 044 SEK
29 mar 2019 17:08
3 724 SEK
29 mar 2019 17:08
3 524 SEK
29 mar 2019 17:00
3 311 SEK
29 mar 2019 17:00
3 111 SEK
29 mar 2019 9:10
2 600 SEK
25 mar 2019 16:43
2 400 SEK
22 mar 2019 22:38
2 200 SEK
22 mar 2019 20:57
2 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13