MATBORD, med gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Bemålat. Detaljer i mässing. Kannelerade, nedåt avsmalnande ben och fleuroner. Tre iläggsskivor á 45 cm. Höjd 72, diameter 108 cm

Bruksslitage. Senare målning. Skrapmärken/färgbortfall på bordets ena skiva.

Klubbat pris
5 400
512
586
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
10 apr 2019 17:55
5 400 SEK
10 apr 2019 13:48
5 200 SEK
10 apr 2019 13:47
5 000 SEK
10 apr 2019 13:47
5 000 SEK
8 apr 2019 17:50
4 200 SEK
8 apr 2019 17:50
4 000 SEK
8 apr 2019 15:25
3 700 SEK
8 apr 2019 15:25
3 500 SEK
8 apr 2019 15:24
3 200 SEK
8 apr 2019 15:24
3 000 SEK
8 apr 2019 15:24
2 800 SEK
8 apr 2019 15:24
2 600 SEK
8 apr 2019 6:56
2 400 SEK
6 apr 2019 15:17
2 200 SEK
3 apr 2019 22:35
2 000 SEK
Lovisa Törnsten
Göteborg
Lovisa Törnsten
Specialist konst, filialchef Göteborg
+46 (0)708 21 46 58