KAFFESERVIS, 5 delar, silver, Österrike/Ungern, omkring 1900.

Bestående av bricka, kaffekanna, gräddkanna, vattenkanna och sockerskål. Tunn dekorrand av blad och med ringar av ben. Brickans längd 45, höjd 11-22 cm. Total vikt 2210 g.

Slitage. Bucklor. Kaffepannans lock något skevt. otydliga stämplar.

Klubbat pris
10 157
896
935
Utropspris
9 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
6 apr 2019 15:57
10 157 SEK
6 apr 2019 15:57
10 020 SEK
6 apr 2019 11:43
9 750 SEK
6 apr 2019 11:25
9 550 SEK
6 apr 2019 8:49
9 350 SEK
6 apr 2019 8:49
9 150 SEK
6 apr 2019 8:49
9 050 SEK
5 apr 2019 23:35
8 700 SEK
5 apr 2019 22:30
8 500 SEK
5 apr 2019 21:02
8 211 SEK
2 apr 2019 22:56
8 011 SEK
2 apr 2019 22:56
7 933 SEK
2 apr 2019 22:56
7 811 SEK
2 apr 2019 22:56
7 611 SEK
2 apr 2019 13:18
7 411 SEK
1 apr 2019 11:08
7 211 SEK
1 apr 2019 10:36
7 200 SEK
31 mar 2019 1:09
7 000 SEK
30 mar 2019 19:33
2 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703