TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blommande trädgård, diameter 23 cm.

Slitage, nagg.

1 700
165
188
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
4 apr 2019 3:34
1 700 SEK
3 apr 2019 21:35
600 SEK
3 apr 2019 15:37
500 SEK