En djup tallrik Qianlong med dekor i famille rose-färger av flodlandskap, diameter ca 23 cm.
En djup tallrik Qianlong med dekor i famille rose-färger av strödda blommor, oktogonal, diameter ca 21,5 cm.
En mugg Kanton med polykrom dekor av figurscener, höjd ca 10,5 cm
Bruksslitage. Nagg. Glasyrmistor.