SERVERINGSFAT/STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av naturmiljö, antikviteter och insekter. Längd 45,5 cm.

Slitage. Mistor, glasyrnagg.

Klubbat pris
4 000
380
434
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
19 apr 2019 18:50
4 000 SEK
19 apr 2019 18:50
3 866 SEK
19 apr 2019 18:50
3 666 SEK
19 apr 2019 18:49
3 400 SEK
19 apr 2019 18:42
3 000 SEK
19 apr 2019 18:11
2 800 SEK
17 apr 2019 20:48
1 600 SEK
14 apr 2019 0:14
1 500 SEK
11 apr 2019 21:52
300 SEK