K. ANDERSON, kaffeservis, 3 delar, silver, Stockholm 1909.

Invändig förgyllning. Rak form, med slät, fasetterad dekor, rätvinklade handtag. Graverat spegelmonogram. Benknopp. Kaffekannans höjd19 cm, total vikt 940 gram.

Lätt slitage.

Klubbat pris
3 457
307
323
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
19 apr 2019 21:41
3 457 SEK
19 apr 2019 21:41
3 257 SEK
15 apr 2019 22:20
3 255 SEK
15 apr 2019 22:20
3 055 SEK
15 apr 2019 22:20
3 050 SEK
15 apr 2019 18:00
2 850 SEK
15 apr 2019 17:59
2 650 SEK
15 apr 2019 17:59
2 611 SEK
15 apr 2019 17:59
2 400 SEK
15 apr 2019 17:59
2 200 SEK
13 apr 2019 8:10
2 000 SEK