TERRINER, två st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal.

Polykrom dekor med fjärilar, blommor och bladverk. Höjd ca 18 cm.

Ett lock med sprickor. Smärre slitage.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
2 apr 2019 21:29
2 000 SEK
2 apr 2019 19:40
1 700 SEK
2 apr 2019 19:39
1 600 SEK
2 apr 2019 19:39
1 500 SEK
2 apr 2019 19:39
1 000 SEK