TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av flodlandskap inom förgylld medaljong. Diameter 23,3 cm.

Slitage, mistor. Smärre nagg.

Klubbat pris
14 220
1 255
1 309
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
7 apr 2019 19:41
14 220 SEK
7 apr 2019 19:41
14 000 SEK
7 apr 2019 19:30
13 720 SEK
7 apr 2019 19:30
13 220 SEK
7 apr 2019 19:29
12 720 SEK
7 apr 2019 19:29
12 220 SEK
7 apr 2019 18:41
10 722 SEK
7 apr 2019 18:41
10 222 SEK
7 apr 2019 18:40
9 200 SEK
7 apr 2019 18:40
9 000 SEK
7 apr 2019 17:39
7 488 SEK
7 apr 2019 17:39
7 288 SEK
4 apr 2019 9:38
6 443 SEK
4 apr 2019 9:38
6 243 SEK
2 apr 2019 15:14
5 200 SEK
2 apr 2019 6:54
5 000 SEK
1 apr 2019 15:03
4 800 SEK