BESTICKUPPSÄTTNING, 211 delar, silver. Spanien, 1900-tal.

24 matgafflar längd 21,5 cm
12 bordsgafflar längd 18,5 cm
12 fiskgafflar längd 19 cm
24 matknivar med stålblad längd 26 cm
12 bordknivar med stålblad längd 22 cm
12 smörgåssknivar med stålblad längd 18,5 cm
12 fiskknivar längd 21 cm
12 matskedar längd 22 cm
12 bordsskedar längd 18,5 cm
12 teskedar längd 14,5 cm
12 kaffeskedar längd 11,5 cm
12 syltskedar längd 13 cm
12 glasskedar längd 13 cm
12 smörgåsgafflar längd 14,5 cm
2 raguskedar längd 28-35 cm
2 serveringsspadar längd 22-23 cm
2 serveringsspadar längd 17-25 cm
1 glass/tårtspade 28 cm
1 såsslev längd 17 cm
1 sockertång 14 cm
2 salladsbestick längd 27 cm
1 potatissked 21,5 cm
1 strösked längd 16,5 cm
4 uppläggningsgafflar längd 17-28 cm
1 pastejkniv längd 17 cm
1 aladåbskärare längd 25,5 cm

Vikt totalt ca 12 kilo inkl stålblad.

Smärre slitage.

Klubbat pris
25 555
2 268
2 366
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
1 apr 2019 16:48
25 555 SEK
1 apr 2019 16:48
24 555 SEK
1 apr 2019 16:43
22 500 SEK
1 apr 2019 14:45
21 500 SEK
30 mar 2019 18:01
20 500 SEK
30 mar 2019 18:01
20 000 SEK
30 mar 2019 18:01
19 500 SEK
30 mar 2019 18:01
19 000 SEK
30 mar 2019 18:01
18 500 SEK
30 mar 2019 18:01
18 000 SEK
25 mar 2019 22:54
16 000 SEK
25 mar 2019 19:28
5 001 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02