SKÅL, samt URNA, porslin, Qingdynastin samt Kina, 1900-tal.

En med dekor i powderblue (sjöfynd), och en med oxblodsfärg (1900-tal). Diameter på skål, diameter 18,5 cm. Diameter på urna 14 cm.

Slitage, mistor, krackelyr, smärre nagg.

Klubbat pris
3 800
337
352
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
25 mar 2019 13:29
3 800 SEK
25 mar 2019 13:15
3 600 SEK
25 mar 2019 12:46
3 400 SEK
25 mar 2019 11:06
3 200 SEK
25 mar 2019 11:06
3 000 SEK
25 mar 2019 11:06
3 000 SEK
25 mar 2019 9:51
2 200 SEK
23 mar 2019 14:31
2 000 SEK