Ingeborg Lundin

(Sverige, 1921-1992)
Ingeborg Lundin
(Sverige, 1921-1992)

INGEBORG LUNDIN, servis, 28 delar, glas, "Carina", Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
12 vinglas, höjd 16,5 cm.
12 selterglas, höjd 8,5 cm
4 sherryglas, höjd 10 cm.

Ett vinglas samt ett sherryglas med kantnagg.

Klubbat pris
3 400
298
310
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
21 mar 2019 16:56
3 400 SEK
21 mar 2019 16:12
3 200 SEK
21 mar 2019 16:12
3 000 SEK
21 mar 2019 7:29
2 400 SEK
21 mar 2019 3:44
2 200 SEK
19 mar 2019 16:09
2 000 SEK