Madeleine Pyk – en samling F769

KAFFESERVIS, 4 delar, silver, art deco, importstämplat, 1900-talets första hälft.

Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna på oval bricka. Brickans längd 42 cm. Kaffekannans höjd 19 cm. Total vikt 1959 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
7 900
750
858
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
26 mar 2019 18:49
7 900 SEK
8
26 mar 2019 18:24
7 700 SEK
26 mar 2019 18:24
7 500 SEK
8
26 mar 2019 18:24
7 400 SEK
25 mar 2019 16:40
7 199 SEK
24 mar 2019 22:44
6 999 SEK
24 mar 2019 19:22
6 004 SEK
23 mar 2019 20:17
5 001 SEK
23 mar 2019 15:03
4 200 SEK
23 mar 2019 14:18
4 000 SEK
22 mar 2019 0:19
2 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962