Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, skål, glas, Riihimäen Lasi Oy, 1930-tal.

Modell A38-1122. Grönt glas. Höjd 12 cm.

Åldersrelaterat slitage. Liten bubbla.

Klubbat pris
2 000
174
182
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
16 apr 2019 16:28
2 000 SEK
11 apr 2019 13:47
1 600 SEK