BESTICKSERVIS, silver, 56 delar, "Svensk spetsig" olika smeder, 1900-tal

Bestående av
12 bordgafflar (längd 18 cm)
12 bordsknivar (22)
12 bordsskedar (19)
15 smörgåsgafflar
2 smörknivar
såsslev
kompottsked
syltsked
12 fruktknivar av annan modell
Vikt exkl knivar 1690 gram

Slitage.

Klubbat pris
5 050
442
465
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
14 apr 2019 22:17
5 050 SEK
14 apr 2019 22:17
5 001 SEK
13 apr 2019 12:59
4 088 SEK
13 apr 2019 12:59
3 888 SEK
8 apr 2019 22:32
3 000 SEK
8 apr 2019 21:28
2 500 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703