Gustaf Hamnqvist, gräddkanna, silver, Åmål 1799. Gustaviansk.

Invändigt förgylld. Slät, med gallerkant, på fyra tassfötter, uppsvängt handtag. Höjd 13,5 cm, vikt 193 gram.

Slitage.

Klubbat pris
8 400
797
912
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
2 apr 2019 14:19
8 400 SEK
2 apr 2019 14:19
8 200 SEK
2 apr 2019 14:10
8 000 SEK
2 apr 2019 14:10
7 800 SEK
2 apr 2019 11:38
7 300 SEK
31 mar 2019 15:55
7 100 SEK
31 mar 2019 0:02
6 700 SEK
30 mar 2019 8:32
6 500 SEK
30 mar 2019 8:32
6 400 SEK
29 mar 2019 16:36
6 300 SEK
29 mar 2019 16:36
6 100 SEK
29 mar 2019 16:21
6 000 SEK
29 mar 2019 16:21
5 800 SEK
29 mar 2019 10:47
5 700 SEK
29 mar 2019 10:47
5 500 SEK
29 mar 2019 9:54
5 400 SEK
28 mar 2019 18:57
5 200 SEK
28 mar 2019 18:57
5 200 SEK
28 mar 2019 17:01
4 600 SEK
28 mar 2019 17:01
4 400 SEK
28 mar 2019 16:59
4 100 SEK
28 mar 2019 16:59
3 900 SEK
28 mar 2019 10:32
3 600 SEK
28 mar 2019 10:32
3 400 SEK
27 mar 2019 15:34
3 200 SEK
27 mar 2019 12:46
3 000 SEK
27 mar 2019 12:46
2 800 SEK
27 mar 2019 9:14
2 700 SEK
27 mar 2019 9:14
2 500 SEK
27 mar 2019 9:13
2 400 SEK
27 mar 2019 9:13
2 200 SEK
26 mar 2019 19:38
2 000 SEK