Madeleine Pyk – en samling F769

BESTICKUPPSÄTTNING, 51 delar, silver "Chippendale", 1900-talets slut.

6 knivar, längd 20 cm.
6 gafflar, längd 17,5 cm.
15 skedar, längd 17 cm.
14 kaffeskedar, längd 11,5 cm.
5 serveringsgafflar, längd 12,5 cm.
1 osthyvel, längd 21 cm.
1 serveringssked, längd 23 cm.
1 kakspade, längd 25 cm.
1 ostkniv, längd 19 cm.
1 smörkniv, längd 17 cm.
Vikt exklusive stålblad, ca 1007g.

Bruksslitage. Gravyrer.

Klubbat pris
280
2 951
320
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (5 bud)
31 mar 2019 21:20
280 EUR
31 mar 2019 21:06
260 EUR
31 mar 2019 20:56
240 EUR
31 mar 2019 20:26
220 EUR
31 mar 2019 19:58
200 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977