SERVIS, ca 49 delar, benporslin, "Cobalt", Aynsley, England, 1900-talets slut.

7 st tekoppar med fat
6 st moccakoppar med fat
11 tallrikar, d 27 cm
11 förrättstallrik, d 23 cm
12 kakfat, d 16 cm
2 uppläggningstallrikar, d 21 cm

Närmast obetydligt ytslitage. Smärre repor.

Klubbat pris
4 509
428
490
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
9
5 apr 2019 15:29
4 509 SEK
8
5 apr 2019 15:29
4 309 SEK
9
5 apr 2019 15:29
4 109 SEK
9
5 apr 2019 15:28
4 108 SEK
8
5 apr 2019 15:28
3 908 SEK
8
5 apr 2019 15:23
3 700 SEK
5 apr 2019 15:23
3 500 SEK
5 apr 2019 15:23
3 400 SEK
5 apr 2019 15:23
3 200 SEK
5 apr 2019 15:17
3 000 SEK
5 apr 2019 10:06
2 800 SEK
4 apr 2019 0:25
2 600 SEK
1 apr 2019 22:07
2 400 SEK
31 mar 2019 17:33
2 200 SEK
31 mar 2019 14:34
2 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79