HENRY WIGFULL tekanna med rechaud silver, Sheffield 1910

Uppsvängd hänkel med svärtat handtag av trä, välvt lock, på livet monogram, total höjd ca 32 cm, vikt ca 1235 gram.

Bruksslitage. Repor. Senare gravyr.

Klubbat pris
4 421
419
480
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
14 apr 2019 22:17
4 421 SEK
14 apr 2019 22:17
4 221 SEK
14 apr 2019 20:11
3 400 SEK
10 apr 2019 20:20
3 200 SEK
9 apr 2019 18:22
3 000 SEK
9 apr 2019 18:22
2 800 SEK
9 apr 2019 18:22
2 600 SEK
9 apr 2019 18:19
2 400 SEK
8 apr 2019 19:59
2 200 SEK
8 apr 2019 18:57
2 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13