Folke Arström

(Sverige, 1907-1997)
Folke Arström
(Sverige, 1907-1997)

FOLKE ARSTRÖM, rostfritt stål, 48 delar, "THEBE" för GENSE, 1900-talets mitt.

12 st knivar,
12 st gafflar,
12 st skedar,
1 st senapsspade,
1 st syltsked,
1 st sillgaffel,
1 st tårtspade,
1 st serveringssked,
1 st förskärargaffel,
1 st karott med lock,
3 st ovala serveringsfat, längd 29-37 cm.
1 st askfat,
1 st tillbringare med lock. Troligen ej "Thebe"

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
10 apr 2019 20:38
2 000 SEK
10 apr 2019 20:37
1 800 SEK
10 apr 2019 20:37
1 600 SEK
10 apr 2019 20:36
1 500 SEK
10 apr 2019 20:36
1 200 SEK
10 apr 2019 10:38
1 000 SEK
8 apr 2019 22:38
700 SEK
4 apr 2019 22:29
500 SEK
4 apr 2019 7:36
300 SEK